Vidrapark
Részletek:
Mike és a lábodi útelágazó között, félúton, hamarosan feltűnik az útszélen a Vidraparkot jelző tábla. Az erdei úton, - amely személy autóval is viszonylag jól járható - egy 10 perces kellemes zötykölősés után elénk tárul a Patikus tó; megérkeztünk Petesmalomba.
A Nagyzsilip túloldalán kialakított, a természetes vidrakotorék minden részletét hűen utánzó kifutóban található Luca és Aladár, a két mentett vidra. Mindkettőnek anyját autó ütötte el. Körös-körül a tórendszeren számos fajtársuk él.
Magyarország, közelebbről Belső-Somogy európai "vidra-nagyhatalom". A Balaton és a Dráva közt húzódó ökológiai hálózat erdei tavas területeinek láncolata igazi "vidra-Paradicsom". Védelmet, búvóhelyet, élelmet talál itt ez a Nyugat-Európából már csaknem teljesen eltűnt menyétféle ragadozó. E tórendszerek jelentős részét természetvédelmi céllal vásárolta meg 1993-94-ben a Somogy Természetvédelmi Szervezet. A cél a természeti értékek megőrzése, és bemutatása volt. Ennek érdekében dolgozta ki a Szervezet az ökológiai célokat szolgáló területkezelési módszert, az itt folyó extenzív halászatot. Ez a vidra mellett a többi vízhez kötődő faj élőhely és táplálékbázisát is biztosítja.
A petesmalmi terület adottságait tekintve a legalkalmasabb a Belső-Somogyra jellemző erdei tavas területek élővilágának bemutatására, ezért itt alakítottuk ki, és nyitottuk meg a Vidraparkot 1998-ban. A látogatók itt megismerhetik a vidra élőhelyét, s mindazon állat- és növényfajokat, amelyek erre az élőhelytípusra jellemzőek. A bemutató útvonalon felépített megfigyelőkunyhókból az élővilág zavarása nélkül nyerhetünk bepillantást a tavak mozgalmas életébe. Az itt szerzett élmények, tapasztalatok, ismeretek rendkívül fontosak a természeti környezet iránt érzett felelősség kialakításában, megerősítésében - minden korosztály számára.
Nyitva tartás
Egész évben minden nap 10-18 óráig
Cimkék:
Szabadidős tevékenység,